Vítězem voleb se stala KDU-ČSL, jejímž lídrem je stávající starosta Jiří Hamrozi – v zastupitelstvu má osm míst (doposud 4).

„S výsledkem voleb jsem spokojen a děkuji všem, kteří přišli k volbám,“ řekl Deníku Jiří Hamrozi s tím, že hned po zveřejnění volebních výsledků začala povolební vyjednávání ohledně budoucí koalice. „Oslovili jsme všechny subjekty, které se dostaly do zastupitelstva města,“ prozradil starosta.

Druhá ve volbách skončila ČSSD, která má pět křesel (doposud 6) a pak jsou jedinci (kteří jsou maximálně ve dvojici) z ostatních stran a hnutí, které se do zastupitelstva dostali.

V posledních čtyřech letech Jablunkov začala vést koalice tvořená pěti subjekty s celkovým součtem 14 mandátů: KDU-ČSL, ODS, Soužití-Wspólnota, ANO 2011 a SNK – Jablunkov 2014. Během volebního období Soužití-Wspólnota vyměnilo člena zastupitelstva a odstoupilo od koaliční dohody.

„Přesto nový zastupitel Leszek Richter podporoval stávající koalici i ve složitých rozhodnutích, pokud to bylo pro Jablunkov, za což mu děkuji,“ řekl starosta.

Teoreticky může tato koalice pokračovat, dokonce se stejným celkovým počtem mandátů.

„Na to zatím neumím odpovědět,“ uzavřel Hamrozi.

Věra Palkovská.
V Třinci se nebrání koalici. Primátorka Palkovská: Takový výsledek jsem nečekala