Stavbu za zhruba 43 milionů korun, která poslouží jako sídlo pro dobrovolné hasiče, městskou policii i krajské záchranáře, pokryje téměř z poloviny krajská dotace, zhruba desetinu nákladů zaplatí ministerstvo vnitra. Městskou kasu by mělo nové centrum vyjít na osmnáct milionů korun. Hotovo by mělo být v příštím roce.

Díky výstavbě nového integrovaného výjezdového centra dojde ke zlepšení pracovního prostředí bezpečnostních složek, a zároveň bude zvýšená bezpečnost obyvatel města a příhraničního území, pro které je jednotka požární ochrany, městská policie a zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje ve své činnosti předurčena.

Dalším efektem výstavby integrovaného výjezdového centra je zajištění ještě větší součinnosti všech složek v podobě osobní komunikace přímo na místě, a také větší rychlost a efektivita zásahů. Společný koordinovaný postup umožní urychlit a zefektivnit činnost při záchraně lidských životů, zdraví či majetku a zvýšit bezpečnost občanů na Jablunkovsku.

Stavba Integrovaného výjezdového centra definitivně vyřeší nevyhovující podmínky, ve kterých dosud složky Integrovaného záchranného systému na Jablunkovsku operovaly.