Stavbu za zhruba 43 milionů korun, která poslouží jako sídlo pro dobrovolné hasiče, městskou policii i krajské záchranáře, pokryje téměř z poloviny krajská dotace, zhruba desetinu nákladů zaplatí ministerstvo vnitra. Městskou kasu by mělo nové centrum vyjít na osmnáct milionů korun. Hotovo by mělo být v příštím roce.

Díky výstavbě nového integrovaného výjezdového centra dojde ke zlepšení pracovního prostředí bezpečnostních složek, a zároveň bude zvýšená bezpečnost obyvatel města a příhraničního území, pro které je jednotka požární ochrany, městská policie a zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje ve své činnosti předurčena.

Hezká neděle vylákala ven i motorkáře, několik jich bouralo

Dalším efektem výstavby integrovaného výjezdového centra je zajištění ještě větší součinnosti všech složek v podobě osobní komunikace přímo na místě, a také větší rychlost a efektivita zásahů. Společný koordinovaný postup umožní urychlit a zefektivnit činnost při záchraně lidských životů, zdraví či majetku a zvýšit bezpečnost občanů na Jablunkovsku.

Stavba Integrovaného výjezdového centra definitivně vyřeší nevyhovující podmínky, ve kterých dosud složky Integrovaného záchranného systému na Jablunkovsku operovaly.

Martin Adamský (vpravo) se vrací na led po zranění.
Martin Adamský před čtvrtfinále: Je to derbíčko, bude to super
Ke konci sedmdesátých let minulého století měl obchodní dům Ještěr stále ještě původní podobu. Parkoviště v těsném sousedství obchodů je i v současnosti v provozu.
OBRAZEM: Proměny Frýdku-Místku. Snímky dělí zhruba 40 let, podívejte se