„Po neustálých průtazích při dokončování souvisejících staveb přeložky silnice I/11 se opět posouvá termín zprovoznění sjezdu z této nové silnice. Ani poslední slíbený termín do Mikuláše letošního roku se dodavateli nepodařilo splnit a reálně hrozí jeho posunutí až na jaro příštího roku,“ řekl vedoucí stavebního úřady v Bystřici Petr Zwierzyna.

Také Ředitelství silnic a dálnic doufalo v ukončení prací do poloviny prosince.

„Otevření sjezdu na Bystřici je do značné míry závislé na počasí. Stavebně jsme chtěli mít sjezd dokončen do 15. prosince. Avšak pokud nám vlivem nepříznivých klimatických podmínek nebude vycházet zkušebnictví může se stát, že budeme muset práce dokončit až na jaře 2018,“ řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Dodavatel stavby sice na posledním kontrolním dni stavby uvedl, že jim nasmlouvané obalovny živičných směsí ukončily pro letošní rok svou činnost, ale dodal, že se pokusí zajistit směs pro poslední vrstvu komunikace na kruhové křižovatce a novém sjezdu u jiného dodavatele.

„Stavbyvedoucí mi potvrdil, že nový dodavatel živičné směsi dodal. Nyní ale práce komplikuje počasí. I přesto mi potvrdil, že by měly být práce dokončeny ještě tento týden,“ dodal Zwierzyna.

K úplnému dokončení prací chybí dokončení vodorovného a svislého dopravního značení a příslušenství silnice a zejména zajištění všech dokladů pro administrativní ukončení stavby a vydání kolaudačního souhlasu. Pokud bude nyní vše bez komplikací, mohl by být sjezd zprovozněn v polovině ledna 2018.

Obchvat Třince byl otevřen v polovině října.

Kaňka na kráse v podobě neustálého odkládaní otevření sjezdu na Bystřici se ale nelíbí jak obyvatelům obce, tak jeho vedení.
Po jeho otevření, na které tolik lidí čeká, bude další metou dokončení třetí části obchvatu Nebory – Třanovice. Po staré cestě sice nyní jezdí méně vozidel, i tak je ale třetí část obchvatu nutná..