Obec je podporuje, ale prozatím jen na zkoušku. Místní obecní úřad se vloni přestěhoval do nových kanceláří v hasičské zbrojnici a dům, v němž byli na dlouhá léta zabydleni úředníci, částečně osiřel, pouze v prvním patře zůstala obecní knihovna.

„Před časem jsem s některými místními mladými lidmi řešil jejich vandalské útoky na obecní majetek. Při tomto našem rozhovoru si mladí postěžovali, že pro ně obec nic nedělá a že se tu pro ně nic zajímavého neděje. Proto jsme společně začali hledat možnosti, jak tuto situaci zlepšit,“ popisoval starosta Pražma Marek Kaniok (SN).

Mladí lidé se s obcí dohodli na založení Klubu pro mládež. „Chybělo jim ale místo, na kterém by se mohli scházet. Proto jsme v zastupitelstvu rozhodli, že uprázdněné prostory v domě, ve kterém sídlil obecní úřad, upravíme na klubovnu,“ vysvětlil starosta. Obec také mládeži přispěla na nákup několika společenských her, minifotbálku, sportovního náčiní a vybavení malé posilovny.

„Je to jen základní vybavení. Má to být takový test, jestli bude o klubovnu mládež projevovat zájem a jestli bude zařízení udržovat v pořádku. Pokud se ukáže, že ano, pak můžeme dokoupit například nábytek, pingpongový stůl a podobně,“ vysvětlil Marek Kaniok.

Do úpravy prostor se zapojili i samotní mládežníci. „Pracuje jich tam zatím asi deset, ale věřím, že k činnosti strhnou i další,“ dodal starosta. V současné době už nová klubovna dostává finální podobu. V horním patře budovy by mohlo vzniknout Rodinné centrum Společnosti pro děti, rodinu a volný čas. „Z bývalého úřadu by tak měl vzniknout Dům pro volnočasové aktivity,“ konstatoval Marek Kaniok.