Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z třinecké základny a v rámci pomoci na vyžádání také jednotka místních dobrovolných hasičů.

„Sedmašedesátiletému muži začal poskytovat první pomoc svědek události, poté i hasiči. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Nepřímou srdeční masáží za podpory léků, řízenou plicní ventilací a dalšími opatřeními se pokoušeli obnovit krevní oběh,“ popisoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zástupci krajského úřad, krajské hygienické stanice a města prohlížejí prostory Národního domu ve Frýdku-Místku.
Kultura není, v Národním domě ve Frýdku-Místku bude očkovací centrum

Přes tři čtvrtě hodiny trvající snaha záchranářů o lidský život vyšla bohužel vniveč a postiženému se nepodařilo pomoci. „Nakonec zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl,“ dodal Humpl.

Policisté po vozu vyhlásili pátrání a na základě prověřování celé tragické události byl posléze zadržen 28letý muž z Frýdeckomístecka, se kterým byly prováděny nutné procesní úkony, po kterých byl umístěn do policejní cely v budově třineckých policistů.

„Celá záležitost je nadále intenzivně prošetřována a prověřována ze strany frýdeckomísteckých policistů a kriminalistů pro důvodně podezření z naplnění skutkových podstat přečinů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ informoval Deník policejní komisař René Černohorský.