Prostor střediska je flexibilní a lze v něm namodelovat různé krizové, mimořádné situace, se kterými se zapojené složky mohou při své činnosti setkat.

Ve středu 15. března 2023 v dopoledním i odpoledním čase proběhlo v tomto areálu cvičení policistů speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, které bylo zaměřeno na problematiku zásahu při náhlém ozbrojeném útoku v místě, kde se nachází větší počet civilních osob.

Venkovní i vnitřní prostor výcvikového střediska se tedy změnily na „ubytovnu a nákupní centrum“. Taktického cvičení se zúčastnilo šest desítek policistů, desítka zdravotníků a figuranti – studenti střední školy.

Pozor na podvodné stránky. Indicií může být jakákoliv chyba v textu, slovosled, cokoliv, co se vám příliš nepozdává.
Naletěli. Lidé chtěli prodat věci za pár stovek, přišli o tisíce korun

„Policisté spolu se zdravotníky, rozdělení do skupin, si procvičili na několika modelových situacích jednotlivé kroky a postupy při zásahu proti ozbrojenému pachateli či pachatelům, kteří zranili větší počet osob a ukrývali se v areálu. Jednalo se například o prohledávání prostor, eliminace pachatele, záchranu a ošetřování zraněných. Cvičení prověřilo flexibilitu, rychlost, včasnost a spolupráci obou zapojených složek,“ informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.