Škola Naděje ve Frýdku Místku se na několik dní proměnila v kouzelnický rej plný magických a čarovných masek. „Já jsem si vybral kostým Harryho Pottera. Mám i mluvící klobouk, který všem mladým kouzelníkům poví, do jaké třídy patří. A taky mám sovu a umím čarovat,“ prozradil vesele pětiletý Jonáš Juhas z Frýdku Místku.

Během čarodějnického týdne nechyběla ani výroba tajemných lektvarů. „Společně s dětmi jsme si připravily různé medicíny – jako je nápoj lásky, moudrosti, přátelství – a řadu jiných. Také jsme si povídali o léčivých rostlinách, jež nám nabízí jarní příroda,“ uvedla třídní učitelka třídy květinka Danka Adamusová.

Všechny pohádkové bytosti se zúčastnily i zábavného kurzu, na němž nescházel ani oblíbený let na koštěti. „Obsahem kurzu bylo, aby se děti naučily několik čarovných kouzel, poznávat známé bylinky – a také i rozeznávat dobro a zlo. Velkou legraci jsme si užili při létání na koštěti,“ pověděla usměvavě učitelka Dáša Kolečkářová.

Součástí těchto magických radovánek byly i kouzla a čáry, které si všichni přítomní také sami vyzkoušeli. „Velice se mi líbila hra na zaklínadla. Mohla jsem kohokoliv začarovat – třeba na myš nebo kocoura. Hodně jsme se při tom nasmáli a byla velká legrace,“ dodala šestiletá Amálka Přibylová z Frýdku Místku.

„Myslím, že se nám tato akce vydařila. Byli jsme všichni natolik nadšení, že se nám nechtělo ani opouštět čarodějnické doupě. Velké poděkování patří především maminkám, které nás plně podporují,“ dodala závěrem Adamusová.