Příkladem budiž například Písečná obec, která má sedmičlenné zastupitelstvo.

Karty zde byly rozdány vlastně hned po volbách, protože vítězné SNK Písečná místo pro život v čele se starostou Davidem Ćmielem získalo hned pět mandátů.

Ustavující zasedání tak jen potvrdilo, že Ćmiel nadále zůstane prvním mužem obce, jeho zástupcem bude, stejně jako v minulém volebním období, Pavel Kantor.

Hejtman Ivo Vondrákem v multifunkční hale Gong.
Setkání s hejtmanem v Ostravě přiblížilo novinky, které kraj připravuje

Se silným mandátem se po volbách mohli pochlubit i v Hrádku, kde sdružení Hrádek náš domov proti posledním volbám posílilo a bralo v 15členném zastupitelstvu devět pozic. Proto ani nebylo překvapení, že na místě starosty setrvává Robert Borski. Rovněž na postu místostarosty v Hrádku nedošlo ke změně druhým mužem obce je nadále Martin Byrtus.

V Bukovci se do zastupitelstva dostalo hned pět subjektů, přičemž vítězné seskupení Pro Bukovec, které vedla jako lídryně starostka Monika Czepczorová, získalo čtyři místa v 11členném zastupitelstvu.

Ustavující jednání rozhodlo, že starostkou nadále bude Czepczorová, ovšem ke změně došlo na pozici místostarosty, kdy byl druhým mužem Bukovce zvolen kandidát za ČSSD Daniel Hořava. Ten vystřídal Josefa Byrtuse.

Hornická desítka ve Frýdku-Místku.
Hornická desítka bavila, závodilo na tři tisíce běžců
Mapa obchvatu Frýdku-Místku.
ŘSD ví, kdo postaví zbytek obchvatu Frýdku-Místku