„Získání magnetické rezonance se stalo jednou z našich priorit. Dnes je to standardní vyšetřovací metoda nezbytná pro diagnostiku hospitalizovaných i ambulantních pacientů,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Stejskal.

V červenci a srpnu bude probíhat zkušební jednosměnný provoz. Měsíčně tak bude vyšetřeno přibližně 240 pacientů. Od září se počet pacientů zvýší na asi 370, a to díky dvousměnnému provozu během čtyř dní v týdnu.

Ilustrační foto.
Hladina řek je stále nízká, v přehradách je vody dost

„Siemens Magnetom Aera 1,5T je špičkový přístroj s vysokou kvalitou zobrazení i rychlým nastavením vyšetřovací sekvence. Zajistí přesnější diagnostiku u pacientů s nemocemi pohybového aparátu, ale zejména u neurologických pacientů. Díky vysoké výbavě magnetu bude možné precizní difuzní zobrazení mozku. Přístroj se bude jistě využívat i v jiných případech, například pro některé indikace onemocnění v dutině břišní,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Nová magnetická rezonance ve frýdecké nemocnici.Zdroj: archiv nemocniceNová magnetická rezonance ve frýdecké nemocnici.Autor: archiv nemocnice

Spádovou oblastí nemocnice pro tuto metodu je především město a okolí. V závislosti na diagnóze a dostupnosti metody se rozšiřuje také o přilehlé okresy Nový Jičín, Ostrava a Karviná. Výstavba začala v říjnu.

Převrácený kamion na D1 u Ostravy.
Kamion plný cihel se převrátil na dálnici u Bravantic. Na místě se tvoří kolony

Tunel s průměrem 70 centimetrů poskytne pacientům během výkonu vysoký komfort.

„Pacienty už nebudeme muset k výkonům převážet jinam, diagnostika se výrazně zrychlí. Nemocnice bude moci vyšetřovat i dětské pacienty, pacienty z oddělení ARO i pacienty s klaustrofobií, kteří vyšetření musejí podstupovat v narkóze,“ doplnila primářka radiodiagnostického oddělení Hana Vaňková.

Trénink v malé třinecké Werk Areně na novou sezonu muzikálu Sněhurka na ledě.
V Třinci nacvičují muzikál Sněhurka na ledě

Nová magnetická rezonance navazuje na investice ve frýdecké nemocnici z nedávné doby. Před rokem byla otevřena nová oddělení následné a dlouhodobé intenzivní péče, od začátku tohoto roku má nemocnice díky rekonstrukci nejmodernější porodní sály v celém regionu.