"Rossiya Airlines, dceřiná společnost ruského vlajkového dopravce Aeroflot, namalováním levharta na příď jednoho ze svých letadel Boeing 777 se tak připojuje ke kampani, která má upozornit na neutěšenou situaci tohoto druhu. Tato iniciativa je také jednou z iniciativ „Ruského roku životního prostředí,“ uvedli v souvislosti s upozorněním na přílet letounu členové skupiny LKMT Spotters na sociální síti Facebook.

Přištání leopardího Boeingu 777-300 společnosti Rossiya Airlines v Mošnově.
OBRAZEM: V Ostravě přistál leopardí Boening. Šelma letěla z Číny přes Rusko

"Odhaduje se, že v současnosti žije ve volné přírodě asi jen 86 dospělých jedinců. To je důvod, proč je zvíře předmětem ochranářské kampaně vedené organizací „Leopardi z Dálného východu“. Boeing 777 vyzdobený levhartem byl pojmenován Ussurijsk podle města, které je nejblíže domovu divokého leoparda v ruském regionu Primorye," vysvětlují dále v příspěvku.

Leolet

Tigrolet - letoun Boeing 747 Rossiya AirlinesLeolet - letoun Boeing 777Zdroj: Rossiya AirlinesLetoun v unikátním provedení představila společnost Rossiya Airlines v únoru 2017. Projekt byl realizován ve spolupráci organizací Far Eastern Leopards. Podle firemních stránek společnosti získalo mezi zaměstnanci Rossiya Airlines přezdívku „Leolet“. 

Z technického hlediska má Boeing 777-300 Leolet dvoutřídní uspořádání - 18 sedadel v business třídě, 355 v ekonomické třídě. Opěradla všech sedadel jsou vybavena video monitory - v obchodní třídě s úhlopříčkou 15,4 palce, v ekonomické 8,9 palce - VÍCE ZDE.

Tigrolet

Nejedná se ani o první zvířecí motiv na letadle ani o první kočkovitý druh z ruského Dálného východu na stroji společnosti Rossiya Airlines. Už o rok dříve, v roce 2016, ozdobil její Boeing 747-400 sibiřský tygr, který měl již tehdy upozornit veřejnost na problematiku ochrany ohrožených druhů volně žijících živočichů.

"Tygr amurskýLeolet - letoun Boeing 777 Rossiya AirlinesTigrolet - letoun Boeing 747Zdroj: Rossiya Airlines, nejsevernější poddruh tygra, který je také známý jako tygr sibiřský, mandžuský nebo severočínský, je největším poddruhem z čeledi koček, 95 % veškeré populace tygrů amurských je soustředěno na Dálném východě — v Přímořském kraji a jižní části Khabarovského kraje. Nejvážnější hrozbou pro přežití tygrů amurských v Rusku je jejich přímé vyhubení: 72–83 % úmrtí tygrů je způsobeno lidskou vinou, zejména v důsledku pytláctví," uvádí společnost Rossiya Airlines na svých webových stránkách.

O řádný rozruch se během víkendu postaral na ostravském vesnickém předměstí Koblov šofér teleskopického kolového nakladače typu Manitou, když se vyrazil na výlet z pracoviště pod haldou u někdejší šachty. Leden 2022.
Obří nakladač děsil ostravský Koblov, řidič vyjel na výlet, prý se i něco upilo

Zvířecí motivy lze najít i na dalších letadlech. V roce 2015 například Airbus A320 společnosti Brussels Airlines "zpestřil" motiv žraloka. Ve stejném roce se pak na A319 společnosti Germanwings objevil medvěd a vznikl tak „Bearbus“ - VÍCE ZDE.