Bagr totiž zůstal ležet na břehu řeky Ostravice, pod pilířem mostu, takže dostat se k němu bylo složité. Řidič bagru se navíc zranil.

Událost byla hasičům nahlášena po osmé hodině. Zraněného bagristu se podařilo dostat z kabiny převráceného stroje ještě před příjezdem profesionální jednotky ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve Frýdku Místku a dobrovolných hasičů ze Starých Hamrů a Frýdlantu nad Ostravicí. Postarala se o něj záchranná služba.

Zasedání zastupitelstva ve Frýdku-Místku, prosinec 2022.
Parkoviště, domov pro seniory, kanalizace. Frýdek-Místek schválil investice 2023

Úniku hydraulického oleje z nádrže se naštěstí podařilo pohotovým pracovníkům zabránit - firma provádějící práce u řeky měla navíc na vodním toku již delší dobu položeny norné stěny. Hasiči k bagru položili úkapové korýtko a okolí zasypali sorbentem.

„Vzhledem k poloze bagru a hrozbě úniku jak hydraulického oleje, tak nafty, se velitel zásahu rozhodl odčerpat zbývající množství látek z nádrží a povolal na místo chemický automobil. S použitím membránového čerpadla z jeho výbavy hasiči dostali naftu i hydraulický olej mimo stroj do připravených nádob,“ upozornil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

K vyproštění bagru musela být povolána dvojice vyprošťovacích automobilů Tatra 815 ze stanic HZS MSK v Novém Jičíně a Havířově, a spolu s nimi i automobilový jeřáb a pojízdná dílna ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu.

Sněhová nadílka v Beskydech, 12. 12. 2022.
Beskydy pod sněhem, kamiony opět (marně) zkoušely projet na Bílou

„Bagr se při nehodě sesunul pod pilíř a nebylo ho tak možné postavit na kola pouhým převrácením zpět. Hasiči jej nejdříve museli popotáhnout mimo těleso pilíře a následně vyprostit přes kladku. K tomu využili jak navijáky obou tatrovek, tak automobilový jeřáb,“ vysvětlil Kozák.

Po dobu vyprošťování  - tedy přibližně na 2 a půl hodiny - musela být uzavřena silnice I/56 za obcí Ostravice ve směru na Staré Hamry. Zásah byl ukončen krátce po čtrnácté hodině, stroj si převzal zástupce majitele firmy.