Celkový propad daňových příjmů města Třince, který souvisí s ekonomickou krizí, činil k poslednímu srpnu zhruba 19,7 milionů korun. „Určitě to není tak hrozivé jako v ostatních městech, která mají problém,“ tvrdí starostka Věra Palkovská. - přečtěte si také: Rozpočet Třince nepočítá s krizí

Podle ní jde u daně z nemovitosti o celoroční předpokládaný propad ve výši osm milionů, zbytek připadá na ostatní daně. Jedná se zejména o daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a samostatně výdělečné činnosti a dále o daň z příjmů právnických osob.

Naopak u daně z přidané hodnoty se situace vzhledem ke schválenému rozpočtu města zatím vyvíjí uspokojivě.

„Musíme s tím počítat, takže si nějakou rezervu v rozpočtu průběžně děláme,“ řekla k propadu šéfka ekonomického odboru Michaela Mitrengová. Město před časem za 15 milionů korun prodalo svůj podíl v Kabelové televizi Třinec. Tyto peníze má již na účtech a zatím si je „drží“. - o prodeji kabelovky více ZDE

Propad už nižší nebude

„Pokud to bude zapotřebí, tak budou použity i na pokrytí těchto propadů. Může se stát, že to bude celá částka,“ naznačila Mitrengová s tím, že k 31. červenci propad překročil dvacet milionů. Dodala ale, že město chce propad přednostně pokrýt z rezervy a případně provést další úsporná opatření v rozpočtu. Částka totiž v posledních třech měsících kolísá celkově o jeden až dva miliony korun. „Propad už ale nižší nebude,“ je přesvědčena Michaela Mitrengová.

Peníze, které město v poslední době získalo za prodej kabelovky a plynárenských zařízení, by se měly použít na akce, které obdržely dotaci. „Děláme všechno pro to, abychom je „nezkonzumovali“. V tomto směru se tvoří i rozpočet na rok 2010,“ poznamenala starostka Palkovská.