Podstatná část území obce spadá do chráněné krajinné oblasti, na druhou stranu se Řeka chlubí i velkou nabídkou cestovního ruchu v oblasti horské turistiky, rekreace a odpočinku. „Líbí se mi hlavně ta příroda a to, že tady mezi lidmi nejsou žádné konflikty," řekla redakci 18letá Monika, která v Řece žije od narození. Ve městě by proto bydlet nechtěla. „I když je to malá obec, všechno tady máme po ruce," dodala. Poznamenala, že v obci není lékárna, což je nepříjemné hlavně pro starší obyvatele. „Autobusové spoje tu nejsou moc super, poslední jede v jedenáct večer, což mi přijde brzo," pravila dívka, jež si naopak pochvaluje, že má kam vyrazit za zábavou. „Když chceme, tak si za kulturou zajedeme do Třince, do Těšína. Různé akce jsou i ve Stříteži nebo v Komorní Lhotce," vyjmenovala.

Do Řeky se před časem z Karvinska přistěhovala i 74letá žena. „S manželem jsme tady spokojeni. Je tady krásná příroda, myslím, že Řeku zná v kraji každý. Přes léto je tady hodně rekreantů, je tu pěkně. I ty sjezdovky se tady hodí," řekla důchodkyně, kterou redakce oslovila u autobusové zastávky. „Doktor je tady jednou týdně, potraviny jsou dobře zásobené," doplnila důchodkyně. „Nevýhoda je, že se tady neuživí lékárna, takže musíme buď do Hnojníku, nebo do Třince. Ale s tím se asi nedá nic dělat , to je marné," shrnula. Vadí jí, že auta v centru obce jezdí „strašně rychle", ale i na to si už zvykla. „Líbí se nám tady," zopakovala.

Starosta Tomáš Tomeczek zdůraznil, že v Řece „není potenciál" na to, aby zde lékárna mohla být. Spíše chce apelovat na to, že zdejší lékaři mají své stabilní pacienty, takže vědí, jaké léky lidé užívají a mohli by je mít přímo v ordinacích. Potvrdil, že rychlost aut na hlavní silnici v obci je určitě problém, který by se měl řešit, ale potíž je v nedostatku dopravních policistů ve spádové oblasti Třince.

„Pokud jde o autobusy, ročně dáme nad rámec toho, co hradí kraj, asi padesát tisíc korun, aby jezdily i o víkendech," naznačil starosta. Míní, že sousedské vztahy v Řece jsou na dobré úrovni. „Vždycky se najdou nějaké výjimky, ale to jsou tak dva občané, kteří jsou nespokojeni se svými sousedy," pravil s tím, že počet obyvatel Řeky stoupá. „V současné době je jich 528, což je pozitivní i z hlediska čerpání dotací. Obce pod pět set obyvatel jsou v tomto směru diskriminovány, tam je zásadní rozdíl," prohlásil Tomeczek.