„Tuto veselici pořádáme druhým rokem, kdy jsem ve funkci starosty a zároveň si připomínáme výročí obce,“ řekl starosta Řeky Tomáš Tomeczek. Asi největším lákadlem pro návštěvníky bylo podvečerní vystoupení Rock Roll bandu Marcela Woodmana, ale program byl pestrý hned od začátku. „Určitě zajímavé je i vystoupení formace Docuku z Valašského Meziříčí, která hraje žánr podobný Čechomoru. Zejména pro tu starší generaci pak hraje dechovka Veselka Klimkovice,“ vypočetl starosta.

Však nechybělo ani vystoupení dětí. Na úvod se předvedli školáci ze ZŠ Smilovice, kde docházejí také děti z Řeky. Bavily také děti z polské školy v Hnojníku a ostatní vystupující. „Formace Kanafas předvedla country tance, ale i další,“ upřesnil Tomeczek. Pokud se někdo zrovna nechtěl bavit nabízeným programem, mohl využít připravené atrakce. Malé děti si to většinou zamířily ke skákacímu hradu, ti větší mohli vyzkoušet svůj um u stánku myslivců. Ti totiž přichystali střelbu se vzduchovky na pohybující se terč. A místní složky se ukázaly i v nabídce pokrmů, nechyběla myslivecká kuchyně, hasiči pak například nabízeli maso a ražniči.

Starosta věří, že se tato veselice stane tradicí. „Jsem založený na kulturu, proto se tuto akci snažím dostat do podvědomí lidí. Proto jsem pozval i starosty Mikroregionu povodí Stonávky a našich partnerských obcí na Slovensku a Polsku,“ uzavřel starosta, který samotnou akci zahájil v kroji doprovázen svou dcerkou.