Vánoce se kvapem blíží a již v adventní době si mnozí prozpěvují koledy. Nesem vám noviny či Půjdem spolu do Betléma, kdo by tyto stálice mezi koledami neznal?

A nejen tyto koledy se budou hromadně zpívat ve středu od 18 hodin na sedmi vybraných místech našeho regionu. Celkem se v celé České republice do akce zapojí 800 vybraných lokací. Jen v našem kraji se budou zpívat koledy na 55 místech.

V našem okrese se pak společně s redaktory Deníku veřejnost setká v Třinci u Trisie na náměstí Svobody a ve Frýdku-Místku na stejnojmenném náměstí. Zpívat se budou koledy i v Bílé u vánočního stromečku, v Mateřské škole ve Lhotce pod Ondřejníkem nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí v místním kulturním centru. V pozadí nezůstanou ani Dobratice, které akci Česko zpívá koledy s Deníkem uspořádá na své mateřské a základní škole a v Bystřici naladí pro změnu příjemnou atmosféru v domě s pečovatelskou službou.

Česko zpívá koledy.Zdroj: Deník/Lukáš Morys

Každý, kdo se adventního zpěvu zúčastní, obdrží před jeho začátkem zpěvník s vybranými koledami, který lze naleznout i v zítřejším vydání nebo je ke stažení na webových stránkách Deníku.

V příštím roce bude opět v plánu akci uspořádat a to dne 12. prosince. Více se o akci Česko zpívá koledy lze dozvědět na internetové stránce www.ceskozpivakoledy.cz.