Díky lednové statistice Úřadu práce ve Frýdku-Místku bylo zjištěno, že počet uchazečů o zaměstnání na počátku roku mírně stoupl na 5944 mužů a žen. V únoru ale nastal po dvouměsíčním růstu počtu nezaměstnaných mírný pokles a to o 207 lidí.

Ve srovnání s únorem roku minulého se dokonce jedná o úbytek 1328 uchazečů. Menší problém nalezení uplatnění v nové práci měly ženy. V únoru jich práci nalezlo 114, přičemž muži, kterých je evidovaných téměř o tisíc více, nalezli práci jen v 93 případech.

Nabídek práce v okrese Frýdek-Místek je dostatek. Zatímco v lednu jich úřad nabízel 2025, v únoru počet pracovních míst vzrostl o 86 příležitostí. Na jedno pracovní místo tak nyní připadali necelí tři uchazeči, v loňském roce tomu byli přesně čtyři uchazeči.

Nejvíce pracovních příležitostí nabízí oblasti nákladní automobilové dopravy (převážně řidiči), gastronomie (kuchař, číšník) nebo kovozpracování (svářeči, brusiči, řezači). Potřeba je ale i dělníků ve výrobě a ve výstavbě budov. Uplatnění naleznou i zedníci, kamnáři nebo nástrojáři.