Vedení Frýdku-Místku v minulých dnech vypsalo veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci, která umožní vydání územního rozhodnutí pro stavbu.

Hustý provoz silnice druhé třídy ztěžuje život na křižovatce především řidičům, kteří vyjíždí u ulice Míru.

„Kamiony vyjíždějící z Arceloru mají mnohdy problém odbočit, nebo vůbec vyjet," uvedl Jaromír Kohut, šéf technických služeb, které mají výslednou projektovou dokumentaci odsouhlasit. Přestože se na jedné z dopravních tepen budou nacházet semafory prakticky co pár metrů, řidiči by se velkých komplikací bát nemuseli.

„Světla" totiž budou napojena na dopravní centrálu, jež se nachází v dispečinku technických služeb. Blikání červené a zelené by tak mělo ladit se semafory na dalších křižovatkách u Kauflandu a poblíž místeckého bazénu. Jaromír Kohut prozradil, že novinka by mohla být vybavena rozpoznáváním cyklistů nebo motocyklistů, podobně jako je tomu na křižovatce „U Rady".

Vítěz výběrového řízení má na tvorbu dokumentace čas do poloviny února příštího roku. Stavbaři se tak do práce pustí pravděpodobně v příštím roce. Současné opravy na silnici, které si vyžádaly zúžení silnice, s plány na vytvoření semaforů nesouvisí.