Na náměstí Svobody v Místku začne v 15 hodin tradiční akce Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček, letos ve znamení velkého pohádkového mejdanu se spoustou skřítků, originálních soutěží, legrácek, ale také dárečků a vystoupením slovenské skupiny No Name. „Jedná se o tradiční akci, která je velmi oblíbená. Každým rokem přiláká do centra města tisíce lidí. Zejména pro děti představuje jisté kouzlo. I letos bude náhodně vybráno jedno dítě, které otočí klíčem v kouzelném zámku Vánoc a za cinkotu zvonečků rozsvítí nejen vánoční strom, ale také všechny vánoční ozdoby ve městě," řekl primátor Frýdku-Místku Petr Cvik.

Na všechny přítomné bude čekat bohatý doprovodný zábavný program plný originálních soutěží, ale také písniček a tanečků. Připraveny budou oblíbené vánoční dílny, ve kterých si děti budou moci vyrobit drobné vánoční dárečky a přiučit se tradičním vánočním zvykům. Náměstí bude plné skřítků z pohádkové říše, kteří budou dělat legrácky a budou také rozdávat drobné dárečky. Celým programem provedou Eva Decastelo a Leoš Mareš. Po setmění a po rozsvícení vánočního stromu vystoupí slovenská skupina No Name a celý program ukončí ohňostroj. Vánoční strom a světelná výzdoba bude rozsvícena v 16.40 hodin.

Taktéž neděle se ponese v duchu zábavy. Od 9 hodin na náměstí Svobody svůj provoz zahájí vánoční trhy a pro nejmenší je od 15 hodin připraveno divadélko v Nové scéně Vlast Vánoce se skřítky a Mikulášská nadílka. Rodiče si mohou přinést drobné dárky, které Mikuláš nadělí dětem. Ve foyer Nové scény vlast bude také Ježíškova pošta, ze které budou děti moci poslat Ježíškovi svá přáníčka. Ve víceúčelové sportovní hale bude Mikuláš na ledě. Vánoční jarmark bude od 9 do 15 hodin hostit frýdecký zámek.