Sanitky typu VW Transporter nahradí starší vozy, a přispějí tak ke zlepšení obslužnosti mobilních pacientů. Jsou vybaveny lehátkem, křeslem a nájezdovou rampou umožňující snadnější nakládání pacientů. Jedna ze tří sanitek určených pro frýdecko-místeckou nemocnici disponuje pohonem 4x4, což jí umožní lepší dopravní dostupnost v obtížných terénech a horských oblastech. Třinecké sanitky budou uvnitř opatřeny nanonástřikem, který by měl přispět k větší ochraně pacientů před nežádoucími bakteriemi a kontaktní nákazou.

„Nové sanitky přispějí ke zvýšení kvality přepravy pacientů a jejich většímu pohodlí. Došlo také ke sjednocení vzhledu sanitek, které byly polepeny novým jednotným grafickým designem s logem kraje a umožní tak na silnicích snadnou rozpoznatelnost," řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Jiří Martinek, který se slavnostního předání zúčastnil.

Celková pořizovací cena všech pěti sanitek činí něco málo přes pět miliónů korun. Na frýdecké sanitky přispělo město Frýdek-Místek jedním milionem korun, zbytek financovaly obě nemocnice z vlastních zdrojů. Začátkem tohoto měsíce začalo obyvatelům Moravskoslezského kraje sloužit také dalších šest nových sanitních vozidel, která přibyla do vozového parku Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Jedenáct milionů korun na jejich pořízení uhradila ZZS MSK z vlastních zdrojů.