Předpokládaný počet prvňáků pro školní rok 2015/2016 je 391. Monika Hojdyszová z odboru školství, kultury a tělovýchovy ale připomněla, že ve skutečnosti by jich mohlo být kolem 340. Vychází z odhadů z minulých let. „Třeba ve školním roce 2014/2015 byl odhad 387, ale do prvních tříd pak nastoupilo 332 dětí," naznačila s tím, že letos by rozdíl mohl být podobný. „Údaje zjišťujeme z matriky, které jsou tři až šest let staré, takže tu vždy dochází k nějakému zkreslení," poznamenala.

Pro zajímavost: ve školním roce 2009/2010 nastoupilo do škol v Třinci jen 283 prvňáků, vůbec nejméně v novodobé historii. Naopak ve druhé polovině devadesátých let bývalo v prvních třídách téměř pět set dětí.

Budoucím prvňáčkům se otevře například třinecká ZŠ Dany a Emila Zátopkových.

Magda Nogová, která je řízením školy se zaměřením na sport pověřena, připomněla, že už na podzim proběhly dny otevřených dveří, před měsícem se pak uskutečnily „otevřené první třídy", kdy se rodiče stávajících i budoucích prvňáků mohli přijít podívat na to, jak probíhá výuka.

„Zájem je zhruba stejný jako v minulých letech," naznačila Magda Nogová směrem k blížícím se zápisům.

Podle ní má škola v současné době 42 prvňáčků, podobné by to mělo být i letos.

„Pokud to bude přes čtyřicet dětí, tak budeme velmi spokojeni," shrnula. Škola se podle ní snaží o to, aby u zápisu panovala maximální pohoda. „Žádné zkoušky, testy, probíhá to formou hry, kreslení, případně nějaké básničky," připomněla. Škola letos nově nabídne přípravný kurz pro rodiče a budoucí prvňáky. Pro školní rok 2016/2017 je odhad počtu prvňáků dokonce 415. „Vypadá to, že by to mohl být nejsilnější ročník za posledních deset let," konstatovala Monika Hojdyszová.