V souladu s koaliční dohodou se zvolení zastupitelé výše uvedených stran dohodli, že ve vedení města zasedne po schválení zastupitelstvem ve funkci starosty Věra Palkovská (SNK Osobnosti pro Třinec), posty uvolněných místostarostů budou zastávat Ivo Kaleta (SNK Osobnosti pro Třinec) a Michael Trojka (KDU-ČSL) a post neuvolněného místostarosty Radim Kozlovský (SNK Osobnosti pro Třinec).

V gesci starostky zůstanou investice a nově přibude doprava. Do jedenáctičlenné rady je navrženo osm kandidátů za SNK Osobnosti pro Třinec, TOP 09 navrhla dva kandidáty a KDU-ČSL by měl zastupovat Michael Trojka.

„Základním cílem uzavření této koaliční dohody je především kontinuita realizovaných programů a záměrů rozvoje města a stabilita orgánů města pro nadcházející volební období 2014 až 2018. Spolupráce s koaličními partnery se za uplynulé roky osvědčila a panuje mezi námi vzájemná důvěra, což je pro další práci pro město velmi důležité. Navíc bude rada profesně i věkově velmi rozmanitá, což považujeme za velké plus, které může být jen ku prospěchu města," uvedla starostka Věra Palkovská.

Navržené kandidáty bude schvalovat zastupitelstvo, které se uskuteční v průběhu listopadu.