Starostka Věra Palkovská navštívila hokejisty v jejich kabině a všem pogratulovala k zisku Prezidentského poháru za první místo v základní části extraligy. Poté hráčům, ale i celému realizačnímu týmu rozdala láhev šampaňského a týmu popřála hodně úspěchu v play-off. Vyřazovací část začíná třineckým hokejistům v sobotu.

„Já si myslím, že všichni, i ti, pro které není sport na prvním místě v životě, vědí, že Třinec je skloňován ve všech pádech. Město má letos osmdesát let. Já si myslím, že krásnější dárek k osmdesátinám jsme nemohli dostat,“ říká starostka o Prezidentském poháru. „Oceláři, děkujeme, vydržte,“ poznamenala k výzvě pro play-off, v němž půjde o další, tentokrát mistrovský pohár. Ten Třinec dosud nezískal, několik titulů má zatím „jen“ v mládežnických kategoriích.

„Hokej je bezesporu hlavní fenomén,“ konstatoval prezident klubu Ján Moder, který už v únoru přišel Prezidentský pohár ukázat městským zastupitelům. I on sní o druhém poháru, o jehož držiteli se rozhodne v dubnu. „My všichni věříme, že vyhrajeme. Stačí vyhrát dvanáct zápasů,“ pravil k matematice, která platí ve vyřazovacích bojích.

Klub má však dva cíle – tím druhým je stavba haly ve Frýdecké ulici. „Dnes už máme za sebou územní rozhodnutí k výstavbě nové Werk Arény. My víme, že město nám těžko může pomoci v té výstavbě, že z hlediska rozpočtu není šance získat nějaký podíl. Ale chceme poprosit zastupitele o pomoc při vypořádání určitých pozemkových záležitostí a tak dále. Aby se ten cíl podle projektu, jak je nakreslený, mohl uskutečnit,“ uvedl Ján Moder.

„Nová Werk Aréna by pro Třinec neměla znamenat jen sportoviště, ale i obrovskou příležitost pro velké kulturní akce,“ upozornil prezident třineckého klubu.

„Všichni bychom si přáli, aby město mělo důstojný stánek, kde by se lidé mohli vyžít. Byla by to vzpruha. Dnes to není úplně ideální stav,“ míní hokejista Jan Peterek. Podle Věry Palkovské spolupráce na řešení celé lokality funguje, a to už od minulého volebního období.