Starší generace zde může získat informace o dění ve městě a regionu, o volnočasových aktivitách, sociálních službách, mohou se zde registrovat do slevové sítě Senior Pas nebo využít internet zdarma.

Nabízí také zprostředkování bezplatných specifických konzultací například v oblasti práva. Senior Point je součástí třineckého infocentra, jeho provoz zajišťuje obecně prospěšná společnost Společně a je finančně podporován Moravskoslezským krajem.

Nemocnice ve Frýdku-Místku - Ilustrační foto.
Nemocnice se stala vítězem projektu

„Řada seniorů se i v pozdějším věku aktivně zajímá o dění kolem sebe a chce se vzdělávat a bavit. Proto je naší prioritou nejen zabezpečit širokou nabídku sociálních služeb, ale taky poskytnout seniorům vhodné zázemí pro setkávání a nabídnout jim i dostatek volnočasových aktivit, které zpestří jejich podzim života. Máme radost, že díky dobré spolupráci s Moravskoslezským krajem a dalšími partnery můžeme obohatit nabídku služeb o Senior Point,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

O činnost Senior Pointu se postarají ti, pro které jsou jeho služby určeny, tedy samotní vyškolení senioři. Otevírací doba je každé pondělí a středu vždy od 8 do 12 hodin.

„Máme radost, že široké spektrum našich služeb můžeme rozšířit o další, důležitou, která je věnována právě seniorům. Navazujeme tak na činnost našeho klubu DUHA, který nabízí aktivním seniorům možnost kreativně využít svůj volný čas díky kurzům nebo dílnám,“ dodala ředitelka knihovny Martina Wolna.

Most v Bašce čeká demolice.
Most v Bašce musí jít k zemi. Je v havarijním stavu