Odbor sociálních věcí města Třince společně s Městskou policí Třinec a Policií České republiky pustil do realizace projektu zacíleného na seniory a zdravotně postižené., kterým je na vstupné dveře domácností bezplatně montován řetízek.
Zhruba stovka zájemců už toto bezpečnostní opatření využívá.

„Montáž řetízků na vstupné dveře v bytech probíhá za přítomnosti strážníka městské policie nebo příslušníka Policie České republiky, se kterým si senioři mohou popovídat o zásadách bezpečné komunikace s neznámou osobou. Přítomný strážník či policista předá seniorům rovněž informační leták s užitečnými radami a informacemi,“ uvedla mluvčí Třince Šárka Szlaurová.

Město má pro zájemce připraveno celkem 170 řetízků. Zažádat si o něj mohou senioři starší 65 let a občané se zdravotním hendikepem žijící na území města Třince. „Vyplněnou žádost lze podávat na podatelně městského úřadu nebo na odboru sociálních věcí v kanceláři číslo 349 u Mileny Haškovcové, případně ji zaslat poštou. Předtištěné formuláře žádostí jsou k dispozici u Haškovcové, v Klubu seniorů na ulici Husova 404 nebo v městském informačním centru v budově knihovny na ulici Lidické,“ dodala Szlaurová.

Žádost v elektronické podobě se nachází na webu města v odkazu Prevence kriminality.

Ilustrační foto.
Osvětlené přechody jsou mnohem bezpečnější