Pocit bezpečí v domácím prostředí mohou mít senioři na třinecku. Pomoct by jim s tím měl bezpečnostní řetízek na dveřích.

„Stejný projekt zaznamenal u třineckých seniorů úspěch už v roce 2013, proto jsme se rozhodli na něj navázat a realizovat ho znovu. Montáží této ochrany před nechtěnou návštěvou chceme zvýšit jak bezpečnost starších a handicapovaných lidí při kontaktu s cizími osobami, tak jejich vnitřní pocit bezpečí,“ řekl místostarosta Třince Radim Kozlovský.

Realizace projektu proběhne na podzim tohoto roku s překlenutím do roku 2018. O bezpečnostní řetízek si mohou zažádat senioři starší 65 let a občané se zdravotním hendikepem žijící na území města Třince. „Předpokládáme, že bude namontováno zhruba 170 kusů řetízků,“ dodal místostarosta.

Vyplněnou žádost lze podat na podatelně městského úřadu nebo na odboru sociálních věcí v kanceláři číslo 349, případně ji lze zaslat poštou. Předtištěné formuláře žádostí jsou k dispozici na městském úřadě, v Klubu seniorů nebo v městském informačním centru v budově knihovny. Žádosti jsou také v elektronické podobě na webu města v odkazu Prevence kriminality.

„V žádosti je potřeba uvést platné telefonní číslo, na které budeme žadatele informovat o termínu montáže bezpečnostního řetízku,“ řekla mluvčí Šárka Szlaurová a dodala, že montáž budeme probíhat za přítomnosti strážníka městské policie nebo příslušníka Policie ČR, se kterým si senioři mohou popovídat o zásadách bezpečné komunikace s neznámou osobou. Samotná instalace bezpečnostního řetízku zabere nanejvýš pár minut.