Jedná se o několik nemovitostí, ty se však nepodařilo prodat přes realitní kancelář. Slezská diakonie, která je hlavním dědicem, nyní městu nabídla, že jeho čtvrtinový spoluvlastnický podíl odkoupí za 700 tisíc korun. S tím souhlasilo všech 26 zastupitelů, kteří o tom v úterý rozhodovali.

Nabídka byla pro Třinec výhodná, říká Radim Kozlovský

„Psí útulek se konečně dočkal,“ uvedla po hlasování třinecká starostka Věra Palkovská. Místostarosta Radim Kozlovský Deníku řekl, že nabídka byla pro město výhodná. „Vzhledem k tomu, že se to táhne, zvolili jsme tuto variantu. Jsou to peníze, které jsou schopni zaplatit dá se říct okamžitě. Smlouva je nachystaná, podepíše se v nejbližších dnech,“ uvedl Kozlovský.

Podle dostupných informací psí útulek nedostane celých 700 tisíc korun, částka bude trochu ponížena o dosavadní výdaje na údržbu majetku. „Je třeba připomenout, že Slezská diakonie se o ty objekty stará,“ konstatovala Palkovská. Aktuální znalecký posudek hovoří o tom, že podíl města má hodnotu 851 tisíc korun, v budoucnu by se ale mohl snižovat. Slezská diakonie nemovitosti zřejmě opět nabídne k prodeji, jistotu, že se přeci jen najde kupec, však nemá.

Vedoucí psího útulku Anna Adamiecová se s podobně štědrým darem setkává vůbec poprvé. „Vím, o koho jde, ale osobně si nevybavuji, že by mě ta paní tady navštívila. Nikdy jsme spolu o tom nemluvili. Je ale možné, že za svého života se tady byla podívat, z Českého Těšína sem jezdí hodně lidí. Každopádně to byli pejskaři. Chovali německé ovčáky, ta paní měla doma o psech spoustu knížek,“ řekla už dříve redakci. - více ZDE

Změna účetnictví zvýší příjmy a výdaje o 32 milionů

Zastupitelé schválili i úpravy městského rozpočtu na rok 2010. Nejdůležitější změnou je navýšení příjmové i výdajové části o 32,5 milionu korun. „Nemá to žádný dopad, je to jen kvůli změně účetnictví,“ prohlásila Palkovská. Rozhodlo se rovněž o příjemcích grantů v sociální oblasti. Peníze putují na provoz příspěvkových organizací, případně na akce, které v letošním roce pořádají.

Celkem jde o 2,8 milionu korun, starostka přitom upozornila, že v souvislosti s krizí je částka oproti loňsku ponížena „jenom“ o dvě stě tisíc korun. „Na rozdíl od grantů v kultuře a sportu,“ dodala.

Hovořilo se také o přípravě stavby přeložky silnice I/11. Jako první přijde na řadu úsek Oldřichovice-Bystřice. Palkovská zopakovala, že letos je nutné na majetkoprávní vypořádání sehnat asi sto milionů korun, příští rok na jaře dalších 40 milionů. „Peníze prostě budou,“ uvedla s odkazem na tvrzení šéfa Ředitelství silnic a dálnic.

Nevěřte slibům politiků o I/11, naznačila Palkovská

Starostka si myslí, že přípravu nové „jedna jedenáctky“ už nelze víc urychlit. „S blížícími se parlamentními volbami celá řada politiků operuje tím, že zařídí, aby to byla priorita České republiky - a tak dál. Prosím vás, já chci připomenout, že ona (silnice) priorita už je, dokonce už od roku 2006,“ řekla Palkovská zastupitelům a dodala, že má u sebe materiál, který půjde v příštích dnech do vlády. Týká se zajištění peněz ze státního rozpočtu na zahájení stavby úseku Oldřichovice-Bystřice na podzim 2011. „Tak jenom, až potom uslyšíte na různých mítincích různé informace: prosím vás, to jsou informace od investora,“ uvedla ke svým kolegům třinecká starostka. - přečtěte si také: Stát nabízí zlomek tržní ceny, výkupy potrvají rok