Ochrana úst a nosu se v posledních měsících stala běžnou součástí života. Na začátku pandemie na jaře 2020 i Lékárna Agel pocítila velký zájem o osobní ochranné pomůcky včetně dezinfekcí, který pak v letních měsících opadl.

„Lidé si nakoupili zásoby, ale také si zvykli používat látkové roušky, které se dají používat při správné údržbě opakovaně a mohou být s hezkým vzorem,“ říká Mgr. Gajdaczková, vedoucí Lékárny Agel v Nemocnici Třinec-Podlesí.

Očkování proti covidu. Ilustrační foto
Moravskoslezský kraj se potýká s omezením vakcín. Dorazila naopak britská mutace

„Roušky a respirátory u nás kupují zákazníci stále, většinou se jedná o osoby se sníženou imunitou vlivem věku a různých nemocí, ale velmi často prodáváme zákazníkům, kteří jdou na vyšetření do nemocnice a roušku si zapomenou doma či v autě. Doposud byl větší zájem o chirurgické roušky, které jsou výrazně levnější než respirátory.“

S posledními prohlášeními vlády k připravovaným opatřením však lékárna eviduje zvýšený zájem o prodej především respirátorů FFP2. „Zákazníci nemusí mít obavy, máme dostatečnou skladovou zásobu různých velikostí respirátorů,“ uklidňuje zákazníky vedoucí lékárny. Roušky a respirátory nabízí Lékárna Agel také na svém e-shopu.