A důvod byl jasný. Osobnosti pro Třinec v čele s primátorkou získali v 33členém zastupitelstvu hned 21 míst, čímž si oproti minulým komunálním volbám ještě o pět pozic polepšili.

„Přiznám se, že takový výsledek jsem vůbec nečekala. Úspěchem by byla i obhajoba 16 míst, ovšem skutečnost předčila všechna naše očekávání. Je to i důkazem, že voliči věří slušnosti, poctivé práci a naopak nevěří planým slibům,“ řekla primátorka Třince Věra Palkovská, která si tak mohla po sečtení volebních výsledků dopřát odpočinek. „Kampaň byla náročná, takže jsem se hlavně pořádně vyspala,“ upřesnila primátorka.

Ilustrační foto
Třinec: Týden domácí péče a mobilního hospice

Ač jsou výsledky jasné – zastupitelstvo ještě doplní s pěti mandáty ANO 2011, čtyřmi KDU-ČSL a třemi Nezávislí, přesto v Třinci může vzniknout koalice.

„Naším tradičním partnerem je KDU-ČSL, se kterým máme dobrou zkušenost, proto jsem tuto stranu oslovila s možností další spolupráce,“ prozradila Palkovská, která se ale vůbec nebrání ani spolupráci s dalšími.

„Vše je hlavně o práci, záleží jen a jen na lidech,“ dodala. Jedno je jisté již nyní, na třineckém magistrátě se, co se týče obsazení a počtu funkcí, mnoho nezmění – není důvod.

Rozsudek pro žháře, kteří zapálili historický dřevěný kostel v Gutech na Třinecku.
Vrchní soud v Olomouci potvrdil tresty za zapálení kostela v Gutech

Primátorka zároveň zdůraznila, že volební úspěch nejen jí dodal množství energie do dalších úkolů, které má město před sebou, ale na druhou stranu cítí i velikou odpovědnost. „Velmi si vážím hlasů, které jsme získali a s pokorou za ně děkuji,“ uzavřela Palkovská.