„Třinečtí dopravní policisté berou prevenci vážně. Ve čtvrtek 8. listopadu od časných ranních hodin vyrazila třinecká hlídka zdejšího dopravního inspektorátu do ulic. Úkol byl jasný – prevence," řekl redakci policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

„V rámci krajské dopravně bezpečností akce se naši ,dopraváci´ zaměřili na chodce a jejich chování při přecházení silnice. Na přechodu v Jablunkovské ulici tak policisté oslovili desítky chodců nejen z řad dětí, ale i respondenty různého věku včetně seniorů. Upozornili na možná rizika při přecházení silnice a chodce poučili o správných zásadách přecházení vozovky," doplnil Vlastimil Starzyk s tím, že k bezpečnému pohybu na silnici patří nepochybně dobrá viditelnost chodce.

„Za tímto účelem bylo osloveným doporučeno nosit na svém oblečení nebo taškách reflexní prvky. Velkou podporou této preventivní akce je BESIP, jehož zaměstnanec se již po dlouhou dobu stává neoddělitelnou součástí těchto aktivit. Osloveným chodcům společně s policisty rozdával rozmanité reflexní prvky podpořené radami pro zlepšení viditelnosti," popsal frýdecko-místecký policejní mluvčí.

A zdůraznil, že akce tohoto typu jsou reakcí Policie ČR na neutěšený stav na úseku dopravních nehod, zejména pak s chodci.

„Ty končí zpravidla těžkým zraněním a mnohdy i smrtí chodce. Poslední tragická nehoda se stala na konci října v Bystřici nad Olší, kde osobní automobil značky audi na silnici I/11 srazil chodce. Ten bohužel na místě svým zraněním podlehl. A právě těmito preventivními programy chceme udělat naše silnice bezpečnějšími, a zabránit tak zbytečným úmrtím všech účastníků v silničním provozu," shrnul.

Výmluvný snímek z poslední tragické nehody s chodcem, která se odehrála 30. října v Bystřici nad Olší.

Série tragických nehod začala 28. října ve Frýdku-Místku, kde zahynula řidička středního věku, která nečekaně vjela do protisměru. O den později při nehodě nákladního automobilu s osobním vozem v Návsí zemřeli dva lidé a další člověk se těžce zranil. Hned třicátého října se odehrál zmíněný fatální střet v Bystřici. K tomu je nutné připočíst i nehodu, která se stala v Čeladné – prvního listopadu zde osobní vlak srazil muže, který seděl v kolejišti.