Řeč byla také o chystané stavbě spolkového domu v Karpentné, na kterou je vyčleněno pět milionů korun. „Nevím, v čem je pořád problém," prohlásil Jan Ferenc s tím, že se na něj obrátil osadní výbor. Podle radnice už ale bylo vydáno stavební povolení. „Nic už nebrání tomu, aby se začalo stavět," konstatovala starostka Věra Palkovská. Patrik Žondor z kanceláře vedení města zastupitele informoval o tom, že rada už 22. srpna vyhlásila veřejnou zakázku, kterou však půjde zveřejnit až 19. září. „Kdy se začne stavět, je odvislé od délky výběrového řízení," shrnul.

Zastupitelstvo vzalo na vědomí rozhodnutí valné hromady společnosti Nehlsen Třinec o rozdělení zisku firmy za rok 2013. Město v ní má poloviční podíl.

Místostarosta Ivo Kantor uvedl, že loňský zisk Nehlsenu po zdanění přesáhl devět a půl milionu korun. Podle něj bylo rozhodnuto, že třicet procent si rovným dílem rozdělí společníci a 70 procent zůstane ve firmě. Město tak obdrží 1,438 milionu korun. „Tato částka byla po dohodě uložena do neinvestiční rezervy," vysvětlil Ivo Kantor. Šestadvacet zástupců města pak souhlasilo s tím, aby Třinec poskytoval kraji roční příspěvek 906 tisíc korun, a to na zajištění dopravní obslužnosti oblasti „Českotěšínsko" v letech 2016 až 2019. Kraj nyní chystá výběrové řízení, které se týká právě veřejné linkové dopravy pro zmiňované období, a podle Kantora budou města a obce hradit asi deset procent prokazatelné ztráty. „Výraz Českotěšínsko nezavedla radnice, ale přejali jsme ho z krajského úřadu," reagovala Věra Palkovská na dotaz Anny Bystrzycké, kde se takové označení vzalo.

Zastupitelé se chtějí sejít ještě 2.října při prohlídce zmodernizované haly STaRS.