Radnice je se zástupci obecně prospěšné společnosti v kontaktu už od poloviny letošního roku. „My víme, že se šíří různé informace. A oni se věnují terénní práci v Moravskoslezském kraji, mají s tím zkušenosti,“ řekla redakci místostarostka Milada Hejmejová.

Třinecké kontaktní místo Renarkonu podle ní vznikne ještě letos, a to v centru obchodu a služeb na sídlišti Sosna. „Naskytly se tam volné prostory, myslíme si, že jim to tam bude vyhovovat. Smlouvu podepíšeme pravděpodobně od prvního listopadu,“ uvedla Hejmejová. Radní mohou počítat s pravidelnými čtvrtletními zprávami, stav místní scény by pak měl shrnout materiál, v němž se objeví i počet pravidelných uživatelů drog.

„Na tuto informaci si budeme muset počkat, opravdu hodnověrná zpráva se dá očekávat někdy v červnu 2010,“ upozornila Hejmejová. „Nechceme nikoho špehovat, cílem je vyhledávat, oslovovat a pomáhat drogově závislým,“ zdůraznila. Zatím není jasné, zda radnice zveřejní celou zprávu, nebo jen její část.

Třinec se potýká s trochu jinými problémy než Frýdek-Místek. V hutnickém městě například za celý rok 2007 nebyla odhalena žádná varna pervitinu. Jednoznačně nejrozšířenější je zde marihuana. „Na Třinecku je rozšířené vlastní pěstování konopí,“ řekl před časem redakci frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec. Jednotlivci, kteří pervitin vyrábějí či distribuují, však v Třinci a okolí nepochybně operují.

Přečtěte si také:
Velkovýrobce pervitinu už v Třinci drogu neprodá
Dealerům drog z Třince hrozí až deset let vězení