„Reprezentovali nás dva studenti,“ řekl redakci Petr Casadio, který na hotelové škole vyučuje odborné předměty. Akce vznikla díky tomu, že škola se v rámci přípravy studentů zaměřuje i na barmanství. „Byli tu také tři zástupci střední školy z Třince-Kanady,“ poznamenal Casadio.

Hotelovou školu navštěvuje Kateřina Štěpaníková, která se stala kavalírem, tedy nejsympatičtější účastnicí letošního ročníku. Její třinecký spolužák Ondřej Kozlovský skončil na pěkném 22. místě. „Soutěže se zúčastnilo celkem 36 juniorů a juniorek z České republiky a Polska,“ uvedl Petr Casadio.

Zatímco v loňském roce se Steel Cup nesl v duchu dovolené na pláži, letos se pořadatelé zaměřili na country a western. Divoký západ je považován za kolébku míchaných nápojů. „Jako organizátoři jsme měli kovbojské oblečení, byly tady westernové kulisy,“ popsal Casadio s tím, že klání juniorů bylo letos rozšířeno o soutěž profesionálů, kteří předvedli free style. Přijelo jich patnáct a sbírali body do dlouhodobého seriálu, jehož vítěz se podívá na mistrovství světa.

Název Steel Cup jednoduše odkazuje na to, že Třinec je městem oceli. „Pro čtyři naše studenty, kteří se podíleli na organizaci, byla soutěž i praktickou maturitou,“ prozradil Petr Casadio. (lew, rub)