Oddělení nemocnice jsou vyzdobená, všude jsou vánoční stromečky a přání. Vše je připraveno tak, aby pacienti, jimž zdravotní stav nedovolí odejít na Vánoce domů, v nemocnici strávili příjemné sváteční chvíle.

„Kolem poledne se bude přímo na odděleních zpívat. Pomoc nám nabídly místní církevní sbory, děti budou pro pacienty zpívat klasické české koledy. Nálada v nemocnici tak bude opravdu vánoční,“ říká ředitel nemocnice Zdeněk Jiříček.

„Pro hospitalizované pacienty máme připraveno klasické štedrovečerní menu – hrachovou polévku a smažený kapr s bramborovým salátem. Pokud ale tuto klasiku lékařem stanovená dieta nedovolí, pak budeme podávat kapra dušeného spolu s bramborovou kaší. Pro starší pacienty a děti připravíme pangasia. Po večeři si pacienti pochutnají na pečeném moučníku – bude to piškotový řez s krémem a ovocem. Navíc je pro každého připraven balíček s ovocem,“ popisuje štědrovečerní menu Libuše Tomášová, vedoucí stravovacího úseku Nemocnice Třinec.

„Chceme, aby se u nás pacienti cítili příjemně. Kvůli přípravě sváteční večeře pro pacienty zůstávají zaměstnanci kuchyně na Štědrý den v práci až do pozdního odpoledne. Příprava jejich vlastní štědrovečerní tabule tak zůstane na ostatních členech rodiny,“ doplňuje Libuše Tomášová.