„Těžko se s tím dá něco udělat. Nikdo se s jedním stromkem nechce tahat někam dál," řekl vedoucí střediska dopravy a svozu odpadů Marek Olšar ze společnosti Frýdecká skládka, která se stará o svoz stromků ve Frýdku-Místku a okolí. Stromky se svážejí v několika termínech, které nejsou přesné určené. Záleží na aktuální situaci u popelnic. Následným kompostováním se z odložených stromků stane štěpka.

„My doma ještě vánoční stromeček máme. Je to jedlička. A jestli vím, jakým způsobem se ho mám zbavit? Abych řekla pravdu, tak to pořádně nevím. Pravděpodobně jej opět dám k popelnici. Nějaké bližší informace jsem si k tomu nezjišťovala," přiznala Pavla Mertová z Frýdku-Místku.

I v příštích letech chce rozhodně zůstat u živých stromečků. „Umělé se mi totiž vůbec nelíbí. Navíc vám neprovoní byt," zhodnotila šestadvacetiletá žena. Už brzy zmizí vánoční stromy také z frýdeckého i místeckého náměstí. „Půjdou dolů někdy v tomto týdnu. Včera se ve městě naposledy rozsvítila vánoční výzdoba," prozradil Deníku ředitel frýdecko-místeckých technických služeb Jaromír Kohut.

Staré vánoční stromky nezůstanou ležet ladem ani v Třinci. „Svoz vánočních stromků ve městě bude prováděn vždy v pondělí od nádob na komunální odpad. Vánoční stromek můžou lidé rovněž odevzdat ve sběrném dvoře firmy Nehlsen Třinec," uvedla za třineckou radnici Ivona Adamiková z odboru životního prostředí a zemědělství.

Lidé mají často zkreslené představy o tom, jak s vánočními stromky naložit. „Použité vánoční stromky se mají podle mě dávat k popelnicím. Vždy tomu tak bylo. Právě tento týden ten svůj odstrojíme a odneseme před panelák. Je ale taky možné, že si jej nakonec vezme na topení nějaký bezdomovec. Tohle už ale neřeším. Alespoň se ještě nějak využije," poznamenala třiapadesátiletá J. S. z Frýdku-Místku.