„Náměstí Svobody zdobí zhruba 12 metrů vysoká jedle. Na Zámeckém náměstí byl instalován desetimetrový smrk a nejvyšší, téměř 15 metrů vysoký smrk stojí u víceúčelové sportovní haly. Všechny tři stromy získalo město darem od občanů okolních obcí. Jedle pochází z Dobré a smrky z Lučiny a Soběšovic,“ prozradil ředitel společnosti TS Jaromír Kohut.

Nyní už stromy dostávají vánoční kabátek. „Smrk na frýdeckém náměstí dostane řetězy s bílými žárovkami, smrk u haly řetězy s barevnými žárovkami a jedle na místeckém náměstí bude omotána řetězy s úspornými LED diodami žluté, bílé a zelené barvy. Tento vánoční strom získá navíc ozdoby, které pod vedením kantorů vytvořily děti z výtvarného oboru Základní umělecké školy Frýdek-Místek,“ popsala ozdoby mluvčí frýdecko-msíteckého magistrátu Jana Matějíková.

Všechny tři vánoční stromy i celá světelná výzdoba města se slavnostně rozzáří už v pátek 4. prosince během tradiční akce Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček aneb Mikuláš po staročesku. Konat se bude na náměstí Svobody v Místku od 15 hodin.

Ve Frýdku-Místku se bude i tento rok konat dobročinná veřejná sbírka Vánoční strom, jejíž výtěžek je tentokrát určen pro Jesle Frýdek-Místek. „Z vybraných peněz budou zakoupeny tělovýchovné potřeby a herní pomůcky k rozvoji pohybových aktivit a motoriky dětí,“ upřesnila mluvčí. Pokladnička bude, stejně jako každý rok, umístěna u vánočního stromu na náměstí Svobody. Zájemci do ní budou moci na dobrou věc přispívat od pátku 4. do středy 23. prosince. „Při veřejné sbírce bude město poprvé spolupracovat s dobrovolníky z organizace ADRA, kteří se mezi lidmi objeví s mobilními pokladničkami. Na místeckém náměstí se budou pohybovat při kulturních programech v pátek 4. prosince a o stříbrné a zlaté neděli,“ upozornila Jana Matějíková.