Na místeckém náměstí Svobody přibudou bílá světýlka a nově bude nasvícena také kašna. V kašně na náměstí bude prostřednictvím LED diodových bílých světel ve studeném i teplém odstínu s flash efekty vytvořen bezmála třímetrový gejzír s hvězdami.

„Instalovat zde budeme také tři třímetrové 3D LED světelné sochy andělů. Jeden anděl bude doplněn harfou, druhý houslemi a třetí píšťalou,“ prozradil Jaromír Kohut, z technických služeb. Na vyvěšení i svěšení vánočních ozdob a jejich nejnutnější opravu je vyčleněno bezmála 400 tisíc korun. Nová výzdoba stála 270 tisíc korun.

Všechny zvonečky, stromečky, vločky, svícny a ostatní vánoční světelné girlandy a ozdoby rozzáří Frýdek-Místek společně s Vánočním stromem v pátek 29. listopadu.

Také v Třinci jsou přípravy vánoční výzdoby v plném proudu. Předvánoční náladu budou už tradičně dokreslovat světelné dekorace, které od neděle 1. prosince zkrášlí řadu ulic a veřejných prostranství. Vévodit jim bude nazdobený vánoční strom na náměstí Svobody, který v letošním roce dostane na přání občanů bohatší sváteční kabát. Vánoční strom rozzáří na dva tisíce žárovek v podobě kapajících rampouchů, zkrášlí ho nové modré koule a vrcholek ozdobí zářivá hvězda. V plné kráse se nazdobený strom ukáže v neděli 1. prosince v 16.30 hodin, kdy ho tradičně v rámci Mikulášského jarmarku rozsvítí primátorka Věra Palkovská společně se zástupci církví.

Nové dekorace budou doplněny i na ulici Frýdecké, kde přibude na sloupech veřejného osvětlení 12 nových vánočních prvků. Vánoční osvětlení dokreslí sváteční atmosféru až do Tří králů.