V odstupu pouhé minuty bylo operační středisko zdravotnické záchranné pomoci informováno o srážkách aut s osobami v Návsí a Novém Jičíně.

Nejprve byl na linku tísňového volání nahlášen střet automobilu se dvěma chodci v Návsí na Frýdecko-Místecku. K zásahu vyjel tým RZP z Jablunkova a lékařský z Třince. První záchranáři byli u zraněných čtyři minuty od převzetí výzvy.

„Šestasedmdesátiletá žena utrpěla poranění hrudníku, zad, horní a dolní končetiny. Druhá žena, ve věku třiaosmdesáti let, byla po nehodě krátce v bezvědomí. Se záchranáři již komunikovala. Zasahující lékař zjistil otřes mozku, poranění končetin a pánve. Oběma těžce zraněným byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a posádky je poté transportovaly do třinecké nemocnice,“ informoval o případu Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje.

Prakticky souběžně vyjížděla lékařská rendez-vous a záchranářská posádka k devětačtyřicetileté chodkyni, sražené vozidlem v Novém Jičíně. Utrpěla vícečetná vážná poranění v oblasti horní a dolní končetiny, pánve a páteře. „Po zajištění krčním límcem, pánevním pásem, podání léků a dalších opatřeních byla pacientka předána do péče ostravského traumatologického centra,“ dodal Lukáš Humpl.