Budou zde nejenom pomáhat s údržbou muzejních exponátů a celého areálu, ale současně se budou i vzdělávat o významu a kráse včel a poznávat místní kulturu. Ve skupině nechybí dobrovolníci z Mexika, Polska, Francie, Španělska nebo třeba Ázerbájdžánu. V pořadí pátý ročník tohoto mezinárodního projektu vznikl z iniciativy místní pobočky Českého svazu včelařů a organizace zabývající se dobrovolnictvím INEX-SDA.

Ilustrační foto.
Svatební obřady v regionu jsou i na netradičních místech

je to vždy skvělá příležitost, jak spojit mladé lidi z celého světa, poznat odlišné kultury a zároveň přispět k rozvoji našeho včelařského areálu. Zároveň usilujeme o to, aby dobrovolníci mohli objevit i kus České republiky, a tak se pro ně snažíme zajistit různé další aktivity, jako jsou výlety po okolí, návštěvy muzeí nebo třeba setkání s místní komunitou,“ říká Marie Knödlová, předsedkyně místní ZO ČSV Frýdek-Místek, která tento dobrovolnický projekt spolupořádá.

Cílem projektu je kromě jiného i vzdělávání dobrovolníků a poznávání okolí. Během necelých dvou týdnů budou moci poznat, jak včely žijí, jakým způsobem produkují med, jak se získávají včelí produkty a k čemu slouží nebo co vše včelaření obnáší. Také se dozvědí o jejich nezastupitelné roli jak v přírodě, tak pro člověka. Vedle toho se budou moci seznámit s místní komunitou, poznat zdejší zvyky a kulturu a také lokální pamětihodnosti a přírodní zajímavosti. 

Sady Bedřicha Smetany u řeky Ostravice v Místku.
Z HISTORIE REGIONU: Přestavba města zasáhla také frýdecko-místecké parky