Odkládat přebytečné věci vedle popelnic se nesmí a je možné tuto činnost potrestat pokutou až do výše padesáti tisíc korun.

Pro lepší dostupnost a nakládání s odpady proto město Frýdek-Místek rozmisťuje během roku na určená místa velkoobjemové kontejnery.

V minulosti byly velkoobjemové kontejnery rozmisťovány v dubnu a říjnu na 63 svozových místech, a to většinou dvakrát po sobě co dva týdny. Odbor životního prostředí a zemědělství frýdecko-místeckého Magistrátu ve spolupráci s technickými službami města ale připravil pro letošní rok změny.

Práce na odklízení trosek vyhořelého kostela v Gutech.
Požár kostela v Gutech: policie ukončila vyšetřování

Ty se projeví v četnosti rozmisťování velkoobjemových kontejnerů. Nyní by již neměly být rozmisťovány pouze v dubnu a říjnu, ale i po dobu března, května, července, září a listopadu. Jen v loňském roce totiž bylo odvezeno kontejnery 225 tun odpadu, což je o šest tun více, než v roce 2016.

Avšak kontejnery budou na vybraných lokalitách přistavovány ve výše uvedených měsících pouze jednou.

„Ke změně systému bylo přistoupeno z důvodu nárůstu počtu objemného odpadu odkládaného k popelnicím a kontejnerům na směsný a separovaný odpad a snahou vyjít vstříc občanům a umožnit jim odložení objemných odpadů v blízkosti jejich bydliště do nádob k tomu určených,“ stojí vyjádření odboru životního prostředí a zemědělství na oficiálních internetových stránkách města Frýdku-Místku.

Beseda s Jiřím Kajínkem v Knihcentru 16. září 2017 v Ostravě.
Jiří Kajínek navštíví Frýdek-Místek

Jen loni bylo z městského rozpočtu zaplaceno za svoz odpadu 660 tisíc korun. „Náklady spojené s častějším přistavením velkoobjemových kontejnerů jsou odhadovány na 175 tisíc korun, což je méně než nás nyní stojí svážení odpadů od popelnic,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Pro občany Frýdku-Místku nadále platí, že mohou přebytečné věci odkládat ve sběrných dvorech v ulicích Panské Nové Dvory, Jana Čapka, Na Příkopě a Collo-louky.