Rozhodnutí padlo z důvodu faktu, že jsou holubi přenašeči různých chorob a navíc jejich přítomnost ve městě způsobuje nemalé škody. Začátek odchytu holubů je naplánován na únor a březen, kdy budou ve městě rozmístěny odchytové klece. Ty budou instalovány v sedmi vybraných lokalitách a to na ulicích Radniční, Palackého, Stará cesta, 1. máje, T. G. Masaryka, Třachovského a také na ulici M. Chasáka.

„Úspěšnost odchytu závisí na nalákání holubů do odchytových klecí s krmivem,“ uvedl primátor Michal Pobucký, který žádá občany, aby holuby nekrmili, stejně jako toulavé kočky.

„Lidé si myslí, že volně pohozenou potravou u domu nakrmí toulavé kočky, ale neuvědomují si, že tímto jednáním často přilákají i potkany, kteří jsou stejně jako holubi přenašeči nemocí a parazitů,“ pokračoval primátor Pobucký.

Nejedná se ale jen o hrozbu v podobě nemocí, za krmení cizích zvířat může být uložena i pokuta.

„Rozsypávání krmiva a volné pohazování potravin na veřejných prostranstvích, zejména na náměstích a jejich blízkém okolí, ale i v blízkosti obytných domů je považováno za přestupek proti veřejnému pořádku, za který lze uložit pokutu až do dvacet tisíc korun,“ dodala k možné pokutě mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.