Ohňostroj nabídne dvanáctiminutovou světelnou podívanou. Stovky světelných raket, římských svící a kulových pum budou na obloze vytvářet různobarevné efekty a scénické obrazce s výškovým finále.

Pořádání ohňostroje bylo po loňských zkušenostech v ohrožení. Na mostě přes řeku Ostravici, odkud ohňostroj pozorují stovky lidí bez rozdílu věku, docházelo k výtržnostem a po půlnoci byl jeho povrch pokryt odpadky všeho druhu. Město bylo nuceno řešit návrhy a požadavky některých občanů na přesunutí ohňostroje na jiný termín, a to na Silvestrovský podvečer nebo na pozdní odpoledne na Nový rok.

Hotel Imperial Ostrava. Ilustrační foto.
Imperial Hotel Ostrava slouží již více než sto let. Podívejte se

„Po zvážení všech pro a proti jsme se dohodli, že půlnoční ohňostroj pro letošek zachováme, ovšem dění kolem něj budeme bedlivě sledovat. Misky vah jsou docela rozkývané, chci věřit, že oslavy na mostě budou plné pozitivních emocí, které nepřeváží vandalismus a ničení majetku. Půlnoční ohňostroj má u nás tradici a měnit tradice není jednoduché, ovšem není to nemožné. Okolní města od půlnočních ohňostrojů ustupují, doufám, že u nás tomu tak nebude,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Náklady na ohňostroj činí stejně jako v minulých letech 200 tisíc korun bez DPH.

Novoroční ohňostroj budou moci vidět lidé také ve Frýdlantu nad Ostravicí. Odpálen bude 1. ledna v 18 hodin u kulturního centra.

Filip Sakala na můstku v polské Wisle
Vzpomínky na slávu ožívají. Na Turné se po letech vrací jméno Sakala