Politické hnutí ANO 2011 o počtu 11 členů v koalici s hnutím Naše Město F-M skončilo, vedení města to odůvodnilo porušením koaliční smlouvy.

O změnách ve vedení frýdecko-místeckého zastupitelstva se mluvilo už několik dnů před tímto zasedáním, což potvrdil i primátor města Petr Korč.

„Měli jsme uzavřenou koaliční smlouvu, která zavazovala k tomu, aby partneři v průběhu její platnosti nevyjednávali s jinými stranami. Dozvěděli jsem se však o tom, že za našimi zády se vyjednává na fotbalových stadionech, na benzinových pumpách a jiných místech. To odsuzuji a proto jsme navrhli vlastní řešení, a to menšinovou koalici Naše město FM a SPOLU s podporou SPD a Trikolory,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč z Hnutí Naše město F-M.

Petr Korč pokračuje ve funkci primátora Frýdku-Místku.
Frýdek-Místek vede znovu primátor Korč, z pěti náměstků se změnili jen dva

Zástupci ANO k vyjádření starosty zaujali negativní stanovisko. „Nejsem si vědom toho, že bych se potají setkával s někým na nějakých čerpacích stanicích. Takovými výpadky paměti ještě netrpím. Pokud jde o fotbalové stadiony, ano, byl jsem v sobotu na fotbale a byl jsem tam osloven členem KDU-ČSL. Nicméně v politice jsou taková jednání běžná. To přeci neznamená, že se lidé nemohou potkávat, to by se koalice měnila v kratších intervalech,“ prohlásil jeden z náměstků primátora Radovan Hořínek z ANO.

Obchvat Frýdku-Místku.
Nebezpečné látky v násypu obchvatu Frýdku-Místku? Město a ŘSD to vyvracejí

Jeho slova mu ale nebyla nic platná. Zastupitelé nakonec návrh Petra Korče schválili, bez zástupců ANO a Přátelé FM, kteří protestně opustili jednací sál. Radovan Hořínek, Leona Sárköziová a Jakub Míček (všichni ANO) tak byli z vedení radnice odvoláni.

Šest stávajících radních, jmenovitě Petra Korče, Jiřího Kajzara, Miroslava Bártka, Zbyňka Šostého, Tomáše Pyška a Gabrielu Rumíškovou za hnutí Naše Město F-M, doplní nově Marcel Sikora, Lukáš Slíva a Libor Lepík za uskupení SPOLU. Dvě místa v celkem jedenáctičlenné radě, náměstka a radního, zůstávají zatím neobsazena, další členové mohou být zvoleni v budoucnu.