Osobní vlak jedoucí od Frýdku-Místku směrem na Ostravu se ve středu krátce po 14 hodině srazil za železničním přejezdu v ulici Míru s nákladním autem. Při střetu došlo ke zranění dvou osob, které cestovaly v nákladním vozidle.

"Ve vlaku cestovalo zhruba 70 osob, všichni jsou bez zranění. Řidiči nákladního vozidla a strojvedoucímu byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem," uvedla k nehodě mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek spolu s podnikovými kolegy se Správy železnic. Na místě tak v jednu chvíli zasahovala celkem čtyři vozidla," komentoval zásah mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

Dodal, že po příjezdu na místo hasiči poskytli předlékařskou pomoc dvěma zraněným osobám z nákladního automobilu a následně je předali do péče přivolaným záchranářům.

"Všechny osoby z vlaku byly nezraněny a hasiči jim pomohli opustit vlak, který naštěstí při nehodě nevykolejil. Dále zkontrolovali, zda z havarovaného vozidla neunikají provozní kapaliny, které by ohrozily životní prostředí," doplnil mluvčí Popp s tím, že po ukončení záchranných prací místo události předali kolegům ze Správy železnic a vrátili se zpět na základnu.

V Ostravě přibylo krádeží katalyzátorů.
VIDEO: Řidiči zuří. V MS kraji přibývá krádeží katalyzátorů, nejvíce v Ostravě

"Kriminalisté v dané věci zahájí úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Železniční přejezd je vybaven zvukovým a světelným zařízením. Zda toto fungovalo či ho řidič nákladního vozidla nerespektoval, bude předmětem šetření," dodala závěrem mluvčí policie Eva Michalíková.

První informace o nehodě se objevily na sociální síti kolem druhé hodině odpoledne a mluvily o srážce nákladního auta s vlakem. 

Například ve skupině Policejní hlídky, nehody, zácpy, radary, passaty … okolí Frýdku-Místku se pod snímkem Michaely Alexovičové oznamujícím: "Vážná nehoda, železniční přejezd, ulice Míru, hasiči, sanitka, policie, srážka vlaku s nákladním autem," objevily komentáře na adresu signalizace.

Příspěvek k nehodě vlaku a auta ve skupině Policejní hlídky, nehody, zácpy, radary, passaty … okolí Frýdku-Místku.Příspěvek k nehodě vlaku a auta ve skupině Policejní hlídky, nehody, zácpy, radary, passaty … okolí Frýdku-Místku.Zdroj: Repro: Facebook

Podle jednoho uživatele zvuková signalizace na místě nebyla slyšet. "Jestli červené světla - to jsem nezaregistroval, ale zvuk nebyl žadný! Dva kluci v autě přežili, pomohl jsem jim ven," komentoval situaci dotyčný.

"Tam je světelná signalizace bez závor, takže těžko říct jestli úmysl rychle přejet na druhou stranu nebo neviděl přes slunce," komentoval událost další člen facebookové skupiny. Někteří informaci považovali za poplašnou zprávu.

Diskuze k nehodě vlaku a auta ve skupině Policejní hlídky, nehody, zácpy, radary, passaty … okolí Frýdku-Místku.Diskuze k nehodě vlaku a auta ve skupině Policejní hlídky, nehody, zácpy, radary, passaty … okolí Frýdku-Místku.Zdroj: Repro: Facebook