Vše potřebné na jednom místě ve Frýdku. To bude hlavní výhodou pro většinu klientů, kteří docházejí na odbor životního prostředí a zemědělství vyřizovat své záležitosti. Jeden z největších odborů magistrátu čeká přesun z ulice Politických obětí v Místku do zrekonstruovaného objektu poblíž hlavní magistrátní budovy ve Frýdku. Práce jednotlivých odborů magistrátu je často provázaná.

„Našimi klienty jsou často stavebníci, kteří potřebují vyjádření a stanoviska sloužící jako podklad pro stavební úřad, který je ve Frýdku. Také k nám docházejí občané kvůli prodeji nebo pronájmu pozemků, což řeší nejen náš odbor, ale zejména odbor správy obecního majetku, který rovněž sídlí ve Frýdku. A navíc vydáváme povolení pro vodní díla, což jsou mimo jiné čistírny odpadních vod nebo kanalizace, přičemž podklady pro vydání povolení potřebujeme od jiných odborů, které rovněž sídlí ve Frýdku. Z toho vyplývá, že naše práce je s ostatními odbory magistrátu velmi provázaná a je výhodou sídlit blízko sebe,“  potvrdila vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Šárka Gilarová.

Městská policie, Frýdlant nad Ostravicí, březen 2022.
Honička s mužem na útěku i feťák s nožem. Strážníci pod Lysou horou se nenudí

Kompletní rekonstrukce čtyřpodlažního objektu město vyšla na zhruba 21 milionů korun. Vnitřní úpravy se dotkly všech konstrukcí a bylo nutné provést nové rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace, vzduchotechniky a klimatizace. Budova je zateplená, má nová okna i střešní krytinu. Vytápění budovy je nově zajištěno z centrálního zdroje.

„Fasádu jsme podle historických fotografií a pohlednic zapůjčených zdejšími sběrateli co nejvíce přiblížili původnímu vzhledu, což je nejvíce vidět u oken a vchodu, kde jsme zachovali historizující prvky. Objekt bude dálkově vytápěn Distepem, což přispěje ke snížení fixních nákladů této městské společnosti a tím také k pomalejšímu růstu ceny tepla. V celé republice patříme k městům, kde je nárůst ceny tepla nejnižší. Pro občany bude jednoznačným přínosem, že většinu služeb nyní vyřídí na jednom místě bez toho, že by museli přejíždět mezi Frýdkem a Místkem,“ uvedl náměstek primátora pro finance a investice Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Objekt bývalé banky v Hlavní ulici ve Frýdku-Místku.
Chcete si koupit písmeno z bývalé banky v Hlavní ulici? Pomůžete tak potřebným

Přesun téměř čtyřicetičlenného odboru začne poslední týden v březnu. Z důvodu stěhování ve dnech od 28. března do 1. dubna bude celý odbor životního prostředí a zemědělství mimo provoz. Telefonické a e-mailové spojení bude v tomto termínu z technických důvodů nedostupné. Veřejnosti bude daný odbor opět plně k dispozici v pondělí 4. dubna 2022. Úřední hodiny odboru zůstanou i na nové adrese stejné.

Na uvolněné místo v budově magistrátu v ulici Politických obětí v Místku se přesune oddělení správy sociálně-právní ochrany dětí odboru sociální péče, který sídlí v pronájmu ve vedlejší budově Okresní správy sociálního zabezpečení Frýdek-Místek.