U jejího zrodu stál v roce 2012 kroměřížský dobrodruh a cestovatel Roman Posolda, se svým kamarádem Richardem Gazdou z Ostravy.
Rok pracovali na tom, aby po republice vznikala sběrná místa, kam mohou dárci kola dopravit. Po celé republice je jich už osmdesát s tím, že centrální sklad je v Ostravě, kde se kola začala opravovat. 

Zhruba půl roku má trvat rekonstrukce mostu na průtahu Odrami. Řidičům to bude značně komplikovat život.
Řidiči v Odrách musí mít pevné nervy, čeká je půlroční uzavírka třídy Osvobození

Jedno ze sběrných míst je na ulici Palackého 129 ve Frýdku-Místku. „Dosud jsme od roku 2013 nasbírali celkem 900 kol,“ uvedl Marcel Sikora, koordinátor sbírky ve Frýdku-Místku a doplnil: „Do tohoto projektu jsme se rozhodli zapojit po návštěvě Keni, kde jsem viděl, že opravdu hlavním dopravním prostředkem tamních obyvatel jsou kola, která používají na cesty do práce, do škol, k lékaři. To mě vedlo k nápadu otevření sběrného místa i ve Frýdku-Místku, kde již sběr kol probíhal díky Svazu sportovních vozíčkářů, ale z důvodu ztráty pronajatých prostor pro sběrné místo, byli nuceni sběr kol ukončit.

Sběrné místo ve Frýdku-Místku vyzývá k zapojení široké veřejnosti do projektu pomoci africkým dětem. 

Muži (na snímku ze zahájení procesu počátkem letošního března) hrozilo až deset let vězení. Nakonec odešel s podmíněným trestem.
Deset let? Ne, za smrt seniora v Orlové pouliční muzikant do basy nepůjde
Dres Black Volley Beskydy bude v příštím ročníku extraligy oblékat i české reprezentační libero Milan Moník (uprostřed). Vpravo manažer a asistent trenéra Marek Tomáš, vlevo kapitán týmu Tomáš Široký.
Volejbalové Beskydy ulovily posily. Reprezentanty z Česka i Argentiny