Jde o typ venkovní dráhy, která využívá jako hnací sílu k pohybu jezdce na kole, koloběžce, skateboardu a inline bruslích „pumpování“ nahoru a dolů namísto šlapání a odrážení.

„Chtěli jsme využít volné prostranství v centru města a zároveň blízkost dopravního hřiště, čím umožníme dětem pohodlný přejezd z jedné atrakce na druhou bez nutnosti přejíždět přes frekventovanou hlavní silnici. Vzhledem k tomu, že víme, že na dopravním hřišti děti jezdí jak na kole, koloběžkách, kolečkových bruslích, tak spojení těchto dvou hřišť je logické,“ uvedl místostarosta města David Pavliska.

Město chce podpořit nový způsob sportování pro menší děti, ale hlavně dorost. Výhodou instalovaného modulárního pumptracku, který má délku 66 metrů, je jeho variabilita umístění. Poměrně lehce se může přesunout na jiné místo a opět sloužit svému účelu.

„Dá se dále rozšiřovat, dá se měnit uspořádání jednotlivých dílů. Nemusí to být konečná varianta, můžeme v dalších letech do toho investovat a rozšiřovat,“ podotkl místostarosta. Pumptrack je přístupný zdarma a je možné jej využívat po celý rok, pokud není jeho povrch mokrý.

„Doufám, že tady bude pořád plno a co nejméně úrazů,“ řekla mistryně světa v bikrosu a fourcrossu Jana Horáková, která se v pátek odpoledne účastnila slavnostního otevření pumptracku a trať si také vyzkoušela.

Ještě dopoledne potěšil místní školáky, kteří se přišli na novou atrakci podívat, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. „Myslím, že je to super nápad, určitě to podporuju,“ poznamenal.