Od běžných holičství se odlišují především nabízenými službami. „Nabízíme například úpravu vousů, holení břitvou nebo parafínový zábal rukou a peeling obličeje s masáží,“ vyjmenovává Jaroslav Kukuczka. „Ke každé službě nabízíme zákazníkovi kávu, vodu, pivo nebo alkohol z našeho prémiového baru.“

O ZÁKAZNÍKY V HOLIČSTVÍ NOUZI NEMAJÍ

Odlišní jsou holiči také cenami, zatímco za pánský střih strojkem zaplatí zákazníci 290 korun, za nový střih a holení břitvou je to už 700 korun. „Ceny jsou o něco vyšší než v běžném kadeřnictví zákazník si připlácí za kvalitu a atmosféru, kterou jinde nedostane,“ vysvětluje Kukuczka.

Navzdory vyšším cenám a službám určeným výhradně pro muže si však v Retro Barbershopu start pochvalují. „Máme za sebou tři týdny a troufáme si říci, že úspěšné. Zatím máme od rána až do večera plno a objednávky každý den přibývají,“ raduje se Kukuczka. Spokojení jsou i zákazníci facebookový profil holičství se plní kladnými recenzemi.

Holičství otevřelo ve Frýdku-Místku na začátku srpna se zpožděním, otevření zkomplikovala nadměrná vlhkost prostor, kterou museli provozovatelé vyřešit. Dosud zájemci o podobné služby museli dojíždět do Ostravy, kde je takových holičství několik.

MICHAELA LEBEDÍKOVÁ