S třídveřovým autobusem Iveco Crossway nové modelové řady Euro VI se lidé setkají při jízdě městskými i meziměstskými linkami. Dvanáctimetrové vozidlo pojme 33 sedících a 72 stojících cestujících. „Díky modernizaci převodovky a snížení hmotnosti má nejnižší spotřebu ze všech autobusů v rámci městské hromadné dopravy. Cestující jistě ocení až o polovinu nižší hlučnost uvnitř vozu v porovnání s jinými autobusy," uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

Výhody pocítí i cestující na invalidním vozíku, kteří mají k dispozici manuálně ovládanou plošinu a prostor naproti středním dveřím se zádržným systémem, opěrou zad, samonavíjecím pásem a sklopnou loketní opěrou.

Sedačky jsou polstrovány, potahová látka je laděna do zelena stejně jako přídržné tyče, madla a mezistěny. Novinkou je kamerový systém, který usnadní řidiči sledovat pohyb u zadních dveří, a vnější reproduktor pro ohlašování zastávek. Zvýšily se i standardy bezpečnosti pro cestující a ostatní účastníky silničního provozu. Největší přínos nového autobusu tkví v ekologii, produkuje totiž minimum škodlivin z výfukových plynů.

„To je pro naše město, které trpí kvůli chybějícímu obchvatu a přetížené osobní dopravě znečištěným ovzduším, velmi důležitý a zásadní faktor," doplnil Karel Deutscher. Nový autobus společně převzali v polovině prosince ve Vysokém Mýtě zástupci města a společnosti ČSAD Frýdek-Místek, první kilometry střádá od nového roku. V loňském roce přibyly do vozového parku městské a příměstské hromadné dopravy tři autobusy. Několik dalších by mělo město pořídit i v tomto roce. Cestující se tedy můžou těšit na lepší komfort.