Především starší lidé zažívají pocity strachu. „Ve Frýdku-Místku je několik nebezpečných míst. Napadají mě tři lokality, do kterých bych ve večerních hodinách v žádném případě nešel. Je to sídliště Slezská, ulice Míru a osada Berlín. Většinou se tady pohybují pochybná individua, která mají jediný cíl, a to někoho přepadnout a okrást. Proto do těchto částí města raději vůbec nechodím. Nechci zbytečně riskovat," řekl rázným hlasem šedesátiletý J. L. z Frýdku-Místku.

Podle některých by se mezi nebezpečná místa ve městě dala zařadit i Riviera. „Do tamního parku se totiž stahují bezdomovci a narkomani. Pokud můžu, vůbec tam nechodím ani přes den. V nočních hodinách by to už bylo hodně vysoké riziko. Podle mě by situaci mohlo pomoci více bezpečnostních kamer. A taky je málokdy vidět policisty v ulicích. Ani policejní auta moc nevídávám, takže asi nemají dost peněz na benzin," zamyslela se padesátiletá M. C. z Frýdku-Místku.

Hodně špatnou životní zkušenost má za sebou šestapadesátiletá D. K. z obce Řepiště.

„Nemluví se mi o tom moc dobře, protože když si na to vzpomenu, přepadne mě z toho i po těch letech velká úzkost. Stalo se to, když jsem se vracela z diskotéky. Na jednom frýdecko-místeckém parkovišti mě nečekaně přepadl sexuální násilník, který se mě pokusil znásilnit. Naštěstí jsem se mu ubránila. Pomohlo mi, že jsem dělala bojové sporty. Možná jsem udělala chybu, že jsem to tenkrát nenahlásila policii, jenže v té tmě jsem tomu gaunerovi neviděla do tváře, takže bych jej stejně nedokázala popsat," řekla třesoucím se hlasem žena, která by už nikdy nešla v noci sama. „Bylo to velké ponaučení," uzavřela.