Řidiči se mohou radovat. Včera byla zprovozněna zcela nová komunikace u místecké polikliniky, která propojuje silnici 8. pěšího pluku s Pivovarskou ulicí. Řidiči, kteří potřebují zajet na Antonínovo náměstí tak už nemusejí projíždět přes parkoviště. „Celá dopravní situace v lokalitě by se měla výrazně zjednodušit. Řidiči by se ale u polikliniky měli připravit na dopravní změny. Parkoviště u polikliniky už od nynějška není průjezdné. Vjezd a výjezd na parkoviště bude možný pouze přes stávající závoru ze třídy 8. pěšího pluku,“ upozornila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

„Řidiči, kteří dosud parkovištěm projížděli na Antonínovo náměstí a k objektům u hypermarketu Albert, nyní na tato místa dojedou pouze po nově vybudované komunikaci. Jejich čipové karty sloužící k průjezdu parkovištěm od uvedení nové komunikace do provozu přestaly být funkční a parkovací systém závory na ně nebude reagovat,“ vysvětlil ředitel frýdecko-místeckých technických služeb Jaromír Kohut.

Provozní doba parkoviště u polikliniky zůstává nezměněna a je od 6 do 18 hodin. Stejné zůstávají také ceny parkovného, řidiči budou platit za první půlhodinu 5 korun a za každou další započatou hodinu parkování 10 korun.

Nová komunikace u polikliniky je šest metrů široká a sedmdesát pět metrů dlouhá, po obou stranách vedou chodníky pro pěší, povrch tvoří žulové kostky. Náklady na její vybudování přesáhly čtyři miliony sedm set tisíc korun. Komunikace byla vybudována v rámci Strategického plánu rozvoje města, ve kterém je zahrnuta i revitalizace obvodové silnice 8.pěšího pluku.